Bună!

Mam na imię Martyna i z chęcią pokażę Ci jaka Rumunia jest piękna!

. Spis treści:

A może interesuje Cię współpraca z Projektem Rumunia? Zajrzyj do zakładki „WSPÓŁPRACA”.

Z Polityką prywatności strony możesz zapoznać się pod tym linkiem.

.

Kim jestem?

Na co dzień jestem bardzo aktywną osobą, obracam się w tematyce nie tylko podróżniczej, ale też prawniczej. Mam pasje, które sukcesywnie rozwijam (albo to one mnie rozwijają), a do tego staram się wzbogacać swoje umiejętności dotyczące języka rumuńskiego. Możesz się ze mną porozumieć również w językach: angielskim i hiszpańskim, ewentualnie niemieckim i serbskim.

Ile razy byłam w Rumunii? Po dziesiątym przestałam liczyć… a było to już dawno. Ale nie liczba, a jakość jest ważna. Można jeździć przez 20 lat i niewiele się dowiedzieć. Bardzo dużo zwiedzam i często przemierzam ten kraj w poszukiwaniu różnych ciekawostek i mam dla Ciebie mnóstwo dobrych pomysłów. Własnych, autorskich – i wielokrotnie sprawdzonych przez tych, którzy mi zaufali.

Dużo podróżuję – od dziecka zwiedzam zarówno Polskę, jak i Europę (chociaż nie tylko). Odwiedziłam już kilkadziesiąt krajów. Szczególnymi względami darzę Bałkany i różne europejskie wyspy. Kocham samochody i motocykle – właśnie dlatego wybieram je na swój główny środek transportu. W 2020 roku miałam przyjemność odkrywać piękno samotnych podróży motocyklowych (Chorwacja i inne), a w 2021 roku wybrałam się solo na wspaniałą, pełną emocji moto-majówkę do Rumunii. Przez lata byłam w tym kraju wielokrotnie, nawet po kilka razy w roku. Ale to nie ilość ma znaczenie, tylko jakość. U mnie zawsze są to wyjazdy intensywne, pełne odkryć i zdobytej wiedzy, którą chętnie się dzielę z moimi Odbiorcami.

.

Dlaczego powstało to miejsce?

To nie jest zwyczajny projekt, jakich wiele. Nie powstał przypadkiem, o nie! Jego stworzenie było przemyślane, a pomysł od dawna kiełkował w mojej głowie. Poprzez „Projekt Rumunia” chciałabym Cię zainspirować do odwiedzenia różnych ciekawych zakątków Rumunii – tych, o których piszą wszyscy, oraz tych, o których większość podróżujących nie ma pojęcia. Moim celem nie jest jedynie zaznaczenie punktów na mapie – to potrafi każdy. Ja chciałabym Ci faktycznie pokazać co warto zobaczyć, zjeść czy przeżyć, ale też to, w jaki sposób poprawnie wymówić nazwy miejsc, do których się wybierasz – taka wiedza może Ci się przydać w podróży i na pewno będzie ciekawym uzupełnieniem informacji o zwiedzanych zakątkach. A może potrzebujesz podpowiedzi w planowaniu swojej wspaniałej przygody podróżniczej? Po prostu napisz 🙂 Zaproponuję Ci ciekawe rozwiązania i niezwykłe miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć!

Zapraszam Cię również na spotkania ze mną, organizowane w różnych miastach – porozmawiamy o Rumunii i pokażę Ci dlaczego ten kraj jest wart uwagi. Zobaczysz, czym Rumunia może Cię zaskoczyć i spędzimy czas w miłej atmosferze.

   

Kontakt

Jeśli chcesz mi coś miłego powiedzieć, porozmawiać o ewentualnej współpracy czy zapytać o coś związanego z podróżą do Rumunii, w każdej chwili możesz się ze mną skontaktować:

  1. mailem na adres: projektrumunia@gmail.com
  2. przez któryś z moich kanałów w mediach społecznościowych:

Instagram@projektrumunia (tutaj jestem najczęściej; oprócz bieżącej relacji, w profilu znajdziesz zapisane starsze relacje z podróży, ciekawostki oraz dużo zdjęć z odwiedzonych miejsc)

Facebook@projektrumunia (tutaj wrzucam linki do kolejnych artykułów z tej strony, czasem udostępniam u siebie posty, w których mnie oznaczacie, można również oglądać bieżącą relację)

Mam też kanał na Youtube oraz na Tik-Toku i liczę, że wkrótce pojawią się tam ciekawe materiały.

.

O mnie piszą…

W sierpniu 2023 r. wypowiedziałam się na temat rumuńskich niedźwiedzi dla portalu motocaina.pl do artykułu „Niedźwiedzie w Rumunii zagrożeniem dla ludzi…” Natomiast nieco wcześniej, w lipcu 2023 r., wywiad ze mną („Kierunki z przeszłością”) został opublikowany w TrendBooku wydanym przez specjalistkaodwakacji.pl. Wywiad dla wieczniewolni.pl z 2022 roku znajdziesz tutaj: „Co sprawia, że Rumunia jest wyjątkowa?” A w 2021 roku udzieliłam dwóch wywiadów:

.

Czego tutaj nie znajdziesz?

Każdy ma takie tematy, w których czuje się bardzo dobrze – ja również. I tutaj właśnie o nich przeczytasz. Natomiast nie mieszkam w Rumunii i nie pochodzę  stamtąd, więc nie chcę mówić za innych. Wolę, gdy swoje historie opowiadają ci, których one dotyczą – jeśli pojawi się taka możliwość, na pewno uwzględnię to na kanałach Projektu (jak w przypadku rozmowy o rumuńskiej koszuli). Dużo podróżuję, niemało w życiu widziałam, sporo też przeczytałam, z wieloma ludźmi rozmawiam… To jednak nie daje mi wiedzy absolutnej. Natomiast z tą, którą już mam, wirtualnie zapraszam Cię do porzucenia stereotypów na temat tego pięknego kraju i do osobistego odwiedzenia Rumunii. Inspiruj się kolejnymi artykułami, ale też zainspiruj innych. A może to ja dowiem się od Ciebie czegoś wartościowego? 🙂

Tutaj nie ma miejsca na polityczne spory, nie ma też znaczenia Twój status społeczny ani religia, którą się kierujesz (lub nie). A nawet to, który kanał w TV lubisz najbardziej. Nie oceniam Twoich wyborów co do sposobu podróżowania (tak naprawdę ile ludzi tyle pomysłów – to jest właśnie fajne), ani nie krytykuję tego, czy zabierasz motocykl na przyczepę, czy ciśniesz 3 dni dłużej wiejskimi drogami. Albo tego, czy nocujesz w najdroższych hotelach, czy wolisz spać w namiocie. I to musi działać w obie strony. Bo każdy ma prawo żyć jak lubi, dopóki nie szkodzi innym. Wszyscy są tu (i na innych kanałach Projektu Rumunia) mile widziani tak długo jak okazują sobie wzajemnie szacunek, a wszelkie przejawy nienawiści w słowach i czynach będą z całą pewnością analizowane pod kątem prawnym. Nie ma mojej zgody na żadne hejterskie wybryki, bądźmy dla siebie Ludźmi <3

.PP


PRAWA AUTORSKIE


Wszystkie materiały (zdjęcia i teksty), o ile nie zaznaczyłam inaczej, są moją własnością. Każdemu artykułowi poświęcam wiele godzin pracy. Aby legalnie podzielić się tym, co znajdziesz na blogu, wklej w swoich mediach społecznościowych (lub np. w wiadomości prywatnej do znajomego) pełny adres strony (link do artykułu), a nie fragment tekstu czy zdjęcie. Albo użyj opcji „Udostępnij”/”Share”.
Kopiowanie tekstów (całości lub fragmentów) do swoich celów i publikacji, jak również kopiowanie i upublicznianie zdjęć, bez zgody autora jest zabronione. Możliwy jest zakup prezentowanych fotografii na uzgodnionych warunkach – otrzymasz wówczas ode mnie oryginalne zdjęcie w pełnej jakości (te prezentowane na stronie są skompresowane, a więc często mniej wyraźne niż oryginały) oraz licencję na jego wykorzystanie np. do zrobienia sobie fotoobrazu.