Współpraca

O Rumunii można powiedzieć bardzo wiele. Dużo również można pokazać. I to właśnie staram się robić od kilku lat na kanałach Projektu Rumunia. Moim celem jest pokazywać jak rzeczywiście wygląda podróżowanie po tym kraju (również solo i na motocyklu), o czym należy wiedzieć przed wyjazdem, jak najlepiej zwiedzać Rumunię. Ważne dla mnie jest rozmawianie o stereotypach, wyjaśnianie ich – aby nikt po wyjściu z moich prelekcji nie miał wątpliwości, że to bezpieczny i przyjazny kraj. Jeśli moje podejście jest Ci bliskie, to zróbmy razem coś fajnego – niech cała Polska usłyszy, że warto poznać Rumunię! Że warto być otwartym w podróży, doświadczać, ale też działać odpowiedzialnie.

Jak możemy współpracować?

 • Twój indywidualny PLAN WYJAZDU – to plan stworzony specjalnie dla Ciebie, dopasowany do konkretnego terminu, Twojego sposobu podróżowania i tego co lubisz zwiedzać. Do tego dostajesz m.in. mapę z zaznaczonymi miejscami, krótkie omówienie każdego z miejsc (zakres mojej pracy będzie zależał od tego, co wspólnie uzgodnimy).
 • RELACJE I POSTY na Instagramie i Facebooku – masz ciekawy i/lub praktyczny produkt, który mogłabym pokazać u siebie na Facebooku lub Instagramie? A może usługę, którą chcesz wypromować? Albo wydarzenie? Napisz do mnie maila z opisem tego, co oferujesz (tylko nie próbuj mi niczego sprzedawać, bo wtedy się nie dogadamy). Sprawdzę to i jeśli będzie leżało w zakresie moich wartości, a inne plany na to pozwolą – odezwę się do Ciebie.
 • PRELEKCJE O RUMUNII, czyli dynamiczna opowieść o moich rumuńskich przygodach oraz mnóstwo ciekawostek (kulturowe, językowe, podróżnicze), a do tego wiele pięknych widoków na slajdach. Będzie oryginalnie, bo u mnie każda prezentacja jest nieco inna – nie lubię monotonii. Może to być np. lekcja w szkole, spotkanie w bibliotece czy domu kultury albo wystąpienie na festiwalu podróżniczym – zobacz poniżej kilka przykładowych wydarzeń, w których brałam udział.
 • KONSULTACJE (na żywo lub online) przed wyjazdem – nie wiesz czego się spodziewać na wyjeździe? A może jedziesz z ekipą i chcesz wszystkich przygotować do podróży, żeby wiedzieli co zabrać i na co się nastawić? Chcesz poznać podstawowe zwroty po rumuńsku i wiedzieć jak czytać nazwy albo jak zorganizować sobie wyjazd? Napisz do mnie, opisz sytuację, odpiszę.
 • SPOTKANIA W RUMUNII, w ustalonym miejscu, gdzie opowiem o tym kraju zarówno rzeczy praktyczne, powiem o różnych miejscach, ale też opowiem historie i anegdotki, których nie ma w przewodnikach, bo wynikają z moich własnych doświadczeń. Taka prywatna prelekcja w plenerze 🙂
 • INNE – a może Tobie przyjdzie do głowy co moglibyśmy wspólnie zrobić w temacie rumuńskim, podróżniczym czy motoryzacyjnym? Jestem otwarta na ciekawe propozycje!

 

Jak możesz wesprzeć moją działalność?

 • kupując produkty Projektu Rumunia (e-book, przewodnik) – w ten sposób możesz docenić mój czas i pracę, jaką wykonałam, aby udostępnić Ci tu na stronie mnóstwo darmowej wiedzy.
 • polecając Projekt Rumunia innym – jeśli powiesz znajomym, że warto zajrzeć na tę stronę czy na Instagram/Facebook Projektu Rumunia, mam szansę dotrzeć do kolejnych osób i pokazać im piękno tego kraju.
 • oznaczając Projekt Rumunia w swojej relacji z Rumunii w mediach społecznościowych. Jeśli będę akurat miała możliwość, również udostępnię wtedy Twoją relację u siebie.
 • legalnie dzieląc się treściami na przykład w ten sposób: publikuj lub wysyłaj znajomym link do całego artykułu lub posta (a nie skopiowany fragment). Można też użyć specjalnie do tego przeznaczonego przycisku „Udostępnij” na Facebooku czy Instagramie. To istotne, by nie publikować treści ani zdjęć z tej strony bez pisemnej zgody autorki – wkładam w ich tworzenie dużo czasu i pracy (pieniędzy też, bo podróżowanie nie jest za darmo). W dodatku kradzież czyichś materiałów i publikowanie jako własne jest niezgodne z prawem.
 • pisząc do mnie w prywatnej wiadomości lub w mailu, w czym Ci pomogły udostępnione tutaj treści. Pochwal się, jak Ci się udał wyjazd – takie pozytywne informacje zawsze mnie motywują do dalszej pracy, a dzięki temu Czytelnicy dostają więcej dobrych treści.

Kilka moich ostatnich publicznych prelekcji i spotkań:

2024

LUTY

MARZEC Wernisaż wystawy o szlaku Via Transilvanica w Rumunii

KWIECIEŃ

(w czerwcu i jesienią spodziewaj się kolejnych miejsc na mapie Polski – będę o tym mówić)

Wrocław, Festiwal podróżników "Swoją drogą", prelekcja o Rumunii

2023

 • prelekcja o Rumunii w Raciborzu
 • prelekcja o Rumunii w Puławach